14 300 00 11 Zadzwoń do Nas!

Co to jest kaseton reklamowy? Wprowadzenie do tematu.

Kaseton reklamowy to popularne narzędzie marketingowe, które umożliwia przedstawienie informacji reklamowych w sposób atrakcyjny i efektywny. Jest to rodzaj konstrukcji, która zawiera elementy graficzne, logo, tekst lub inne treści reklamowe. Kasetony reklamowe są szeroko stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, w celu przyciągnięcia uwagi klientów i promocji marki lub produktu.

Rodzaje kasetonów reklamowych.

kaseton reklamowy magicprojects

Co to jest kaseton reklamowy? Wprowadzenie do tematu.

Kaseton reklamowy to popularne narzędzie marketingowe, które umożliwia przedstawienie informacji reklamowych w sposób atrakcyjny i efektywny. Jest to rodzaj konstrukcji, która zawiera elementy graficzne, logo, tekst lub inne treści reklamowe. Kasetony reklamowe są szeroko stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, w celu przyciągnięcia uwagi klientów i promocji marki lub produktu.

Rodzaje kasetonów reklamowych.


Kaseton klasyczny z  aluminiowego profilu.  

Klasyczne kasetony świetlne to popularny rodzaj kasetonów reklamowych, których cechą charakterystyczną jest podświetlanie całej treści reklamowej. Front wykonany jest z płyty transparentnej. Światło z wnętrza kasetonu podświetla cały front.  Specjalne oświetlenie wewnętrzne, które pozwala na wyeksponowanie grafiki lub tekstu nawet w nocy. Sama grafika to folia przyklejona do płyty. Kasetony świetlne są szczególnie skutecznym narzędziem reklamowym dla grafik wielokolorowych, zawierających zdjęcie, wielokolorowe tło, logotyp. W szczególnych przypadkach gdy powierzchnia kasetonu jest bardzo duża (powyżej 4 metrów), zamiast płyty plexi wykorzystuje się membranę tzw, naciągane lico. Nie wpływa to na efekt wizualny.

kaseton reklamowy z dibondu

Kaseton podświetlany z dibondu.

Kaseton podświetlany wykonany z dibondu to kolejny rodzaj kasetonu reklamowego, który wykorzystuje oświetlenie wewnętrzne, aby podkreślić treść reklamową. Różnica między kasetonem klasycznym a kasetonem wykonanym z dibondu polega na tym że front kasetonu ma wyfrezowane otwory przez które wydostaje się światło. Rozwiązanie to sprawia że samo podświetlenie jest mocniejsze, skupione tylko w wybranym miejsc. Najczęściej podświetla się w ten sposób same napisy i logotypy. Kolor tła zależy od koloru dibondu. W wycięciu przykleja się płytę plexi do podświetleń.  Kolor podświetlenia jest zdefiniowany przez kolor plex. Ograniczeniem są dostępne kolory dibond i plexi. 

Litery blokowe LED 3D

Litery blokowe LED to nowoczesna i innowacyjna forma kasetonu reklamowego, w której wykorzystuje się diody LED. Każda litera jest wykonana osobno. Dzięki diodom LED treść reklamowa jest wyraźnie widoczna nawet z daleka, a jednocześnie pobór energii jest znacznie mniejszy niż w przypadku tradycyjnych źródeł światła. Również w dzień litery przestrzenne wyglądają imponująco. Litery blokowe LED są nie tylko energooszczędne, ale także elastyczne pod względem możliwości wyświetlania dynamicznych efektów, zmiany kolorów i animacji. Front liter wykonany jest z plexi. Światło jest mocne. 

Neon reklamowy podświetlany LED

Kaseton reklamowy podświetlany LED łączy zalety starych neonów i nowoczesnym energooszczędnym zasilaniem LED. Jest to konstrukcja wycięta z płyty, do której przyklejamy pasek LED symulujący neon. Rozwiązanie to zapewni zapewniając wysoką widoczność i atrakcyjny klasyczny wygląd. Neony potrafi zrobić świetny klimat w lokalu. Neony są coraz bardziej popularne, gdyż świetnie nadają się do zdjęć, jako tło. 

neon reklamowy led

Producent kasetonów reklamowych i kasetony z logo

Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w produkcji kasetonów reklamowych. Producent kasetonów reklamowych może zaprojektować i wykonać kaseton dopasowany do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Kasetony reklamowe mogą być dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i materiałach, w zależności od preferencji i celów reklamowych.

W przypadku firm logo jest niezwykle ważnym elementem identyfikacji wizualnej. Kasetony reklamowe z logo to doskonałe narzędzie do wzmocnienia rozpoznawalności marki i wizualnej reprezentacji firmy. Logo umieszczone na kasetonie reklamowym przyciąga uwagę klientów i pozwala na budowanie pozytywnego wizerunku marki. Więcej o kasetonach reklamowych przeczytasz w naszej ofercie.

 

Kaseton reklamowy jest wszechstronnym narzędziem marketingowym, które umożliwia skuteczną prezentację informacji reklamowych. Istnieje wiele rodzajów kasetonów reklamowych, takich jak kasetony świetlne, kasetony podświetlane, kasetony reklamowe LED i kasetony reklamowe podświetlane LED. Wybór odpowiedniego rodzaju zależy od celów reklamowych i preferencji klienta. Producent kasetonów reklamowych może zapewnić profesjonalne wykonanie kasetonu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Kasetony reklamowe z logo są doskonałym narzędziem do budowania rozpoznawalności marki i wizerunku firmy. Niezależnie od wyboru rodzaju kasetonu reklamowego, ten efektowny element reklamowy z pewnością przyciągnie uwagę klientów i przyczyni się do promocji marki.

©2024