14 300 00 11 Zadzwoń do Nas!

Fototapeta na wymiar– remont w czasie lockdownu.

Poddasze jest bardzo charakterystycznym typem wnętrz. Z jednej strony charakteryzuje się przytulnością, zaś z drugiej strony poddasze jest wyjątkowo problematyczne w aranżacji.

Skosy i ukośne ściany eliminują wszelkie meble z popularnych sieciówek, przez co najczęściej muszą być wykonywane na wymiar. Czy na poddasz sprawdza się zatem fototapeta?

sypialnia-fototapeta-poddasze.jpg

Fototapeta na wymiar, czyli rozwiązani problemu poddasza 

Głównym problemem poddasza jest zawsze jego niewymiarowość – meble do poddasza muszą być robione na wymiar, przez co cały proces aranżacji wnętrz znacznie się wydłuża. Warto dość mocno podkreślić, że nie tylko meble muszą być w przypadku poddasza robione na wymiar. Wszelkie dodatki także nie mogą być w normalnych wymiarach, gdyż skośne ściany skutecznie eliminują gotowe rozwiązania. Nie inaczej jest w przypadku tak popularnych dziś fototapet. Zwykłe fototapety dostępne w marketach budowlanych są produkowane w konkretnych rozmiarach, które przystosowane są do „normalnych” a nie skośnych ścian. Zakup takiej fototapety i próba dostosowania jej do metrażu poddasza całkowicie mija się z celem, gdyż docięcie wydrukowanego wzoru zaburza całokształt fototapety. Efektem tego jest powycinana fototapeta, która bardziej przypomina dziecięcą wycinankę, niż nowoczesną i designerską ozdobę pomieszczenia. Dlatego też w przypadku poddasza, tak dużą renomą cieszy się fototapeta na wymiar, która pozwala idealne dopasować rozmiar fototapety do konkretnej ściany, na której ma się znajdować.

lilia2_tapeta_drukarnia_wojewoda_.jpg

Które wzory fototapet na wymiar są obecnie najbardziej popularne?

Fototapety znów cieszą się bardzo dużą popularnością. Choć wydawać mogłoby się, iż moda sprzed kilku ostatnich dekad raczej nie powróci, tak stale rosnące zainteresowanie fototapetami pokazuje, jak ważnym elementem dekoracyjnym są one w dalszym ciągu. Fototapety na wymiar pozwalają dokładnie dopasować fototapetę do konkretnego kształtu i wymiary ściany, co zdecydowanie zwiększa możliwości aranżacyjne takiego wnętrza. Wśród najpopularniejszych wzorów fototapet na wymiar wymienia się:

• zwierzęta, rośliny, kwiaty,
• pejzaże oraz panoramy,
• panoramy miast i zdjęcia budowli,
• motywy dekoracyjne i ornamenty.

Dlaczego warto wybrać fototapetę na wymiar w przypadku poddasza?

 Dokładne dopasowanie fototapety do metrażu poddasza w zdecydowanym stopniu poszerza możliwości aranżacyjne danego pomieszczenia. Warto wyraźnie zaznaczyć, że fototapeta na wymiar to także doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy standardowe rozmiary fototapety w pełni nas nie zadowalają. Bardzo popularne są w ostatnim czasie duże i szerokie fototapety, które widnieją np. w sypialniach na całej ścianie. W takich przypadkach fototapeta na wymiar pozwala zachować wysoką rozdzielczość, dzięki czemu ilustracja jest bardzo wyraźna i foto realistyczna.

Fototapeta na wymiar to doskonałe rozwiązanie w przypadku poddasza, a także miejsc, które wymagają fototapety o szczególnym rozmiarze. Zdecydowany boom na fototapety pokazuje, że moda lubi powracać.

 

©2024