14 300 00 11 Zadzwoń do Nas!

Paryż

Ślub to najważniejszy dzień w życiu przyszłych Państwa Młodych. Organizacja całego wydarzenia to bardzo długa i często zawiła droga. Wybór domu weselnego, zakup garderoby oraz dodatków, poszukiwania godnej polecenia orkiestry bądź DJ’a, a przede wszystkim lista gości i wydruk zaproszeń. Każda Młoda Para marzy, aby zaproszenia zachwyciły odbiorców, wizualnie zachęciły do przybycia i nawiązywały swoim kolorem, designem do całości oprawy weselnej. A więc czym kierować się przy wyborze odpowiedniego wyglądu? Kiedy najlepiej wręczyć zaproszenia bliskim? Poznaj 5 kroków do magicznych zaproszeń na ślub.

Najlepszym okresem na zakup zaproszeń jest moment, w którym dokładnie znamy ustalenia odnośnie daty, godziny i miejsca przyjęcia weselnego. Istotna jest również zamknięta lista gości, których imiona i nazwiska zostaną nadrukowane wewnątrz zaproszeń. Znając już te informacje możemy przystąpić do wyboru projektu zaproszeń. Należy pamiętać, aby nie zwlekać z ich wydrukiem, gdyż zaproszenia należy wręczyć na 2-3 miesiące przed datą ślubu, tak aby goście mieli czas na potwierdzenie przybycia.

Jakie zaproszenia na ślub?

Często wybór zaproszeń jest wyzwaniem dla narzeczonych. Oczywiście oprócz wizualnego wyglądu kierować powinniśmy się spójnością kolorystyczną. Zaproszenia to zapowiedź ślubnej przygody na całe życie i są jedynym przekazem dla gości, z którego mogą wywnioskować jakie będzie przyjęcie.

W zależności od wyglądu zaproszeń nasi goście mogą spodziewać się przyjęcia eleganckiego lub bardziej na luzie. Zobacz na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę.

Charakterystyka przyjęcia weselnego

Całościowy charakter uroczystości to bardzo ważna kwestia jaką musimy wziąć pod uwagę przy wyborze zaproszeń. Ustalmy czy cała impreza ma mieć charakter klasyczny, ekstrawagancki czy może bardziej na luzie. Pamiętajmy, że zaproszenia powinny być spójne z całą imprezą, a więc z ich stylem.

Barwy i motywy przewodnie

Wybór motywu oraz barwy przewodniej całego wesela powinien być pierwszą decyzją przed całym procesem organizacji. Określenie kierunku, w którym powinny iść wszystkie dekorację, dodatki lub kwiaty ułatwi wybór kolejnych elementów aranżacji , a w tym wypadku również zaproszeń. Decyzja o kolorach czy wzorach, których powinniśmy się konsekwentnie trzymać z całą pewnością da zniewalający efekt końcowy.

Styl

Styl domu weselnego również określa kierunek aranżacji. Dominujące kolory ścian, stały wystrój sali, kolor mebli czy też układ są pomocnymi wytycznymi przy wyborze dekoracji. Jeżeli wybrana przez nas sala jest klasyczna tzn. dominuje biel bądź drewno nie powinniśmy mieć problemów z realizacją naszej wizji. Dlatego również wybór wymarzonej szaty zaproszeń należy skonfrontować z wyglądem sali.

Kreacja przyszłej Panny Młodej

Bajkowa suknia w stylu princess, a wizja zaproszeń prostych i klasycznych? Pamiętajmy o spójności i konsekwentnym trzymaniu się koncepcji ślubu i wesela. Jednak to wcale nie wyklucza, że proste i klasyczne zaproszenie nie będzie pasowało do całokształtu. Istnieje złoty środek czyli oryginalne zaproszenia, które dopasują się do każdego stylu imprezy. Wszystko tkwi w szczegółach, czasem zmiana papieru na którym drukowane jest zaproszenie całkowicie odmieni jego charakter i pozwoli dopasować się do reszty.

Florystyka

Kwiaty to nieodłączna część zarówno stołów jak i zaproszeń. Wizja niekoniecznie idzie w parze z realiami, więc decydując się na ulubione kwiaty, przemyślmy czy w danym terminie są one dostępne. Oczywiście przy wyborze kwiatów zwróćmy uwagę na to czy będą pasować do sali oraz sukni. Najmodniejsze zaproszenia to właśnie takie, które zawierają elementy kwiatów mające zagościć na sali. Dodatkowo szata graficzna zaproszeń umieszczona na winietkach czy w menu da zachwycający efekt końcowy.

Organizacja wesela to nie taka łatwa sprawa, gdyż wszystkie nasze działania powinny być przemyślane i przygotowane wcześniej. Pamiętajmy, że na każdym etapie organizacji możemy posiłkować się specjalistami w danej branży, którzy znają obecne trendy i mogą pomóc nam w podjęciu decyzji.

©2024