Zastanawialiście się czy wręczyć komuś wyszukany prezent w postaci ręcznie wykonanej kartki wielkanocnej? To nie takie trudne. W tym wpisie krok po kroku dowiesz się jak wykonać kartkę świąteczną. Zrób przyjemność swoim bliskim na święta wielkanocne i wręcz im wspaniałą, niepowtarzalna kartkę świąteczna wykonana własnymi rękami. Z nami to proste!

Co potrzebujesz do wykonania Kartki Wielkanocnej?

Materiały potrzebne do wykonania kartki Wielkanocnej

Potrzebujesz:

  • 2 białe kartki A4 najlepiej o gramaturze minimum 170g
  • Papier ozdobny lub kolorowy
  • Klej
  • Nożyczki
  • Ołówek
  • Wstążka 6 mm

Opcjonalnie: gilotyna, taśma dwustronna, taśma 3D piankowa, ozdobne perełki samoprzylepne, drukarka, długopis/pisak

Kartka Wielkanocna – Krok po kroku.

1. Na połowie jednej z kartek narysuj kształt zajączka oraz jajek w trzech rozmiarach. Będą stanowiły nasz szablon.

2. Na drugiej połowie kartki napisz tytuł kartki (jeśli masz dostęp do drukarki możesz go wcześniej wydrukować). U mnie jest to tekst „Wesołych Świąt Wielkanocnych”. Drugą z kartek złóż na pół i dotnij do wymiarów 17 cm (szerokość) i 12 cm (wysokość), aby kartka otwierała się w poziomie.

3. Wycięte wcześniej wzory zajączka i jajek odrysuj na papierze ozdobnym lub kolorowym i wytnij. Ja użyłam zajączka oraz dwóch jajek dużych, 2 średnich i 3 małych.

4. Jeden z papierów dekoracyjnych przytnij do wymiarów 15cm x10 cm – będzie stanowiło ramkę, a kartkę z napisem do wymiarów 9,5 cm x14,5 cm, tak aby napis znajdował się na dole. Przystawiamy wycięte wzory i sprawdzamy czy wszystko się zgadza.

5. Na kartce z napisem przyklejamy wszystkie wycięte elementy wedle uznania za pomocą kleju lub taśmy dwustronnej. Następnie naklejamy na wcześniej przyciętą ozdobna kartkę, tak aby z każdej strony zostawić równy odstęp i stworzyć kolorowa ramkę.

6.Na drugiej stronie sklejonych kart przyklejamy taśme piankową, aby stworzyć efekt 3D. Możesz również użyć zwykłego kleju czy taśmy. Następnie naklejamy na bazę naszej kartki

Kartka świąteczna -efekt końcowy

Kartka Wielkanocna

Podoba Ci się nasza kartka ale nie masz czasu jej samemu wykonać?

Zapraszamy do zakupu gotowej kartki w naszym sklepie. Zamów.

Masz pytania lub własne doświadczenie? Zachęcam do dodawania komentarzy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola *
Możesz użyć tych HTML tagów oraz atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>